Przejdź do treści

Nie bój się. Ufaj

Ile można o coś prosić, zabiegać? To zależy jak bardzo czegoś pragniemy. To zależy jaki jest ten, u którego o coś zabiegamy. Zdarza się jednak, że cierpliwość się kończy i co?

(Łk 11, 5-13)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

 

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. ”
Ile można Boga o coś prosić? Św. Monika prosiła o nawrócenie swojego syna 40 lat. Jej syn to św. Augustyn – doktor Kościoła.
Lubię wyobrażać sobie swoją modlitwę w jakiejś intencji jako obraz napełniania wiaderka. Bywa, że woda leci szybko i wiadro natychmiast się przelewa. Bywa, że woda kapie, a napełnienie wiadra trwa nawet kilka dni.
Musimy jednak pamiętać, że Pan Bóg nie jest sklepikarzem. Ja mu Pompejankę, On mi cud. Bóg chce bliskości mojego serca. Bóg chce mojego zaufania. Bóg chce mojej wiary, że On ma MOC.
Nie bój się. Ufaj.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.