Przejdź do treści

Q&A: Co zrobić

Co zrobić z Różańcem, który się rozpadł, zniszczonym Krzyżykiem i innymi przedmiotami kultu nie nadającymi się do użytku?

Bywa że Różańca nie da się naprawić, Krzyżyka skleić i pojawia się pytanie – co zrobić?
?Takie przedmioty należy z szacunkiem spalić lub zakopać na poświęconej ziemi.
?Ale jak to spalić?!➡️Jest różnica między spaleniem np. Biblii z nienawiści do Boga, a spaleniem, wtedy, gdy Biblia rozsypuje się w rękach. Paląc rzeczy pobłogosławione powinniśmy pamiętać o nastawieniu serca – nie chcemy by ta rzecz była w jakiś sposób znieważona, stąd warto modlić się przy tej czynności.
?Jak zacznę kopać na placu kościelnym to mnie proboszcz prześwięci!➡️Nie zapominajmy, że np. cmentarz to też miejsce poświęcone. Dziś już raczej nie zakopuje się tych przedmiotów w obawie o reakcje ludzi.
?Wolę nie robić tego sam➡️W takim razie przynieś przedmiot do zakrystii lub kancelarii, a Ksiądz czy zakrystianin będzie wiedział co z nim zrobić.
↪️Często zapominamy, że rzeczy fizyczne, które widzimy, są częścią świata duchowego. Traktując z szacunkiem przedmioty poświęcone na użytek ku czci Boga stajemy się bardziej świadomi wagi błogosławieństwa, które zostało przelane na przedmiot przez kapłana lub diakona.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.