Przejdź do treści

Q&A: Co zrobić

Co zrobić z Różańcem, który się rozpadł, zniszczonym Krzyżykiem i innymi przedmiotami kultu nie nadającymi się do użytku?

Bywa że Różańca nie da się naprawić, Krzyżyka skleić i pojawia się pytanie – co zrobić?
?Takie przedmioty należy z szacunkiem spalić lub zakopać na poświęconej ziemi.
?Ale jak to spalić?!➡️Jest różnica między spaleniem np. Biblii z nienawiści do Boga, a spaleniem, wtedy, gdy Biblia rozsypuje się w rękach. Paląc rzeczy pobłogosławione powinniśmy pamiętać o nastawieniu serca – nie chcemy by ta rzecz była w jakiś sposób znieważona, stąd warto modlić się przy tej czynności.
?Jak zacznę kopać na placu kościelnym to mnie proboszcz prześwięci!➡️Nie zapominajmy, że np. cmentarz to też miejsce poświęcone. Dziś już raczej nie zakopuje się tych przedmiotów w obawie o reakcje ludzi.
?Wolę nie robić tego sam➡️W takim razie przynieś przedmiot do zakrystii lub kancelarii, a Ksiądz czy zakrystianin będzie wiedział co z nim zrobić.
↪️Często zapominamy, że rzeczy fizyczne, które widzimy, są częścią świata duchowego. Traktując z szacunkiem przedmioty poświęcone na użytek ku czci Boga stajemy się bardziej świadomi wagi błogosławieństwa, które zostało przelane na przedmiot przez kapłana lub diakona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.